گوگل مپ الیزه    آف ویژه لیفت صورت ۱۵٪

پیش از مراجعه نوبت تهیه نمایید

 

پی آر پی ( PRP )

پی آر پی ( PRP )

پی ار پی ( PRP )
روش درمانی است که از فاکتورهای رشد و سلول‌های بنیادی متعلق به بدن خود فرد برای تسریع در رشد موها استفاده می‌شود. در این روش چند سی سی از خون بیمار گرفته می‌شود و غلظت پلاکت را به 5-3 برابر مقدار اولیه رسانده و سپس به نواحی مورد نظر تزریق می‌شود.
PRP با افزایش خون رسانی به سمت فولیکول ها منجر به تحریک و افزایش عملکرد فولیکول می‌شود که رشد طبیعی موها را به دنبال دارد. تزریق PRP با داشتن فاکتورهای رشدی منجر به افزایش تقسیم و رشد سلولی فولیکول ها می‌شود. که در نهایت تشکیل فولیکول‌های جدید مو، رشد موهای جدید و همچنین تقویت و ضخیم شدن تارهای مو را به دنبال دارد.


موارد منع PRP
1-    طاسی کامل
2-    دارای عفونت در محل تزریق هستند.
3-    اختلالات پلاکتی و انعقادی
4-    استفاده از داروهایی مانند آسپرین، هپارین، پلاویکس، وارفارین
5-    اختلالات ایمنی
6-    برخی بیماری‌های مزمن پوستی – کبدی – سرطانی – اختلال‌های متابولیک


در روش PRP، 60-30 سی سی از خون بیمار گرفته می‌شود (که میزان آن، به ناحیه‌ای که قرار است PRp به آن تزریق شود بستگی دارد) و سپس پلاکت آن توسط سانتریفیوژ جدا می‌شود. پلاسمای غنی از پلاکت جدا شده و محل مورد نظر تزریق می‌شود.
زمان بندی دوره ای PRP با توجه به نیازهای هر فرد متفاوت است اما معمولاً در یک دوره سه ماهه با فواصل دو هفته ای است و پس از آن تزریق PRP باید به فاصله هر 6-3 ماه یکبار برای حفظ و تقویت نتایج عمل تکرار شود. نتایج حاصل از پی آر پی بعد از حدود 4-3 ماه قابل مشاهده می‌باشد و افزایش ضخامت و تراکم موها در این مدت قابل مشاهده خواهد بود.
پی آر پی روشی کاملاً بی خطر است و از آنجایی که از خون خود شخص استفاده می‌شود، بنابراین عوارض احتمالی عفونت و انتقال بیماری و پس زدن را ندارد. تنها عارضه آن درد خفیف هنگام تزریق است.
مزوتراپی در اصل یک روش درمانی جایگزین برای درمان ریزش مو با الگوهای آندروژنیک به کار می‌رود. بدون شک مزوتراپی بعنوان یکی از سریعترین راههای درمان ریزش مو می‌باشد که از طریق تعادل هورمونی، تحریک فولیکول مو و غلبه بر تاثیر منفی DHT عمل می‌کند.
در روش مزوتراپی مواد مغذی پوست یا مو (از جمله ویتامین ها – داروها – عناصر غذایی) به طور مستقیم با یک سوزن کوچک در عمق 1 میلی متری پوست سر (محل فولیکول مو) تزریق می‌شود. در واقع در این روش داروها مستقیماً در محل ریشه مو تزریق می‌گردند.


تاثیرات مزوتراپی سر
1-    در کسانی که موی سالم دارند از مزوتراپی برای پیشگیری از ریزش مو و مراقبت مو استفاده می‌شود. در واقع در این افراد با تزریق ماده مزوتراپی آن دسته از موهایی که در فاز تلوژن مانده‌‌اند را فعال می‌کند در نتیجه ریزش موها به تاخیر افتاده و فاز فعال شده رشد آن ها طولانی تر می‌شود. موها انعطاف پذیرتر و درخشنده تر می‌شود.
2-    در افرادی که موی آسیب دیده دارند یا دچار ریزش مو هستند. مزوتراپی باعث القا فاز رشد موها – بهبود ساختار مو، افزایش سبوم از غدد چربی پوست، رفع سفیدی موها می‌شود در صورتیکه علت ریزش مو بیماری خاص می‌باشد نیز باعث توقف ریزش مو می‌شود.
برای مشاهده نتایج حاصل از مزوتراپی به 5-4 دوره درمانی نیاز است و برای به دست آوردن نتایج دائمی 8-6 جلسه نیاز دارد.
نتایج مزو همراه با رعایت سایر عوامل مانند درمان‌های اصلاحی، تغذیه مناسب، ورزش دائمی شود و تاثیر درمان حفظ می‌شود. علاوه بر آن، اکثر بیماران بعد از 2-3 جلسه درمان، نتایج حاصل از آن را خواهند دید حتی در برخی افراد بعد از یک جلسه نیز نتایج قابل مشاهده ای ایجاد شده است در کل، استفاده از مزوتراپی در مردان و زنانی که از ریزش موی آندروژینک رنج می‌برند، شدیداً توصیه می‌شود.
در صورتیکه بیمار بیش از 4 جلسه تحت درمان مزوتراپی قرار بگیرد می‌توان گفت موفقیت درمان بیش از 80 درصد خواهد بود.


مزایای مزوتراپی
1-    کاملاً امن و بی خطر است.
2-    نیازی به استفاده از بی حسی و بی هوشی ندارد.
3-    عوارض جانبی مانند آلرژی یا حساسیت دارویی ندارد.
4-    افزایش حجم، پرپشت بودن و تقویت رشد موها
5-    تقویت موها و بازیابی موهایی که قبلاً ریخته است.

PRP (Plasma Rick Plateler)
پی آر پی به پلاسمای غنی شده از پلاکت گفته می‌شود. یک روش نوینی است که بر اساس استفاده از فاکتورهای رشد پلاکت‌های خون، فیبروپلاست ها و سایر سلولهای بنیادی تحریک و باعث کلاژن سازی می‌شود. کلاژن نقش بسیار مهمی در حفظ طراوات و جوانی پوست دارد و با سنتز کلاژن جدید، پوست جوانی و زیبایی خود را به تدریج به دست خواهد آورد. با توجه به اینکه در PRP از تحریک فیبروبلاست ها استفاده می‌شود، اثرات درمانی به تدریج ظاهر می‌شود، معمولاً اولین تغییرات بعد از 3-2 هفته از اولین درمان قابل مشاهده خواهد بود.
پلاکت ها، حاوی فاکتورهای رشد (growth factor) هستند که عامل اصلی در فرایند ترمیم و بازسازی بافت ها می‌باشند و هنگامیکه پلاکت پاره می‌شود، فاکتورهای رشد آزاد می‌شوند و سبب رشد و تکثیر و تمایز سلول‌های مختلف پوستی و بافتی می‌شوند. مثلاً اگر در کنار فولیول مو تزریق شود. باعث رویش مجدد مو می‌شود؛ در پوست باعث افزایش تولید کلاژن، الاستین، ماده بین سلولی، عروق و در نهایت ضخیم شدن و با طراوت شدن بافت پوستی و رفع چین و چروک، در استخوان یا غضروف باعث ترمیم شکستگی و مانع سائیدگی می‌شود.


کاربردهای پی آر پی
1-    تقویت مو و رفع ریزش مو سر یا ابرو
2-    جوان سازی پوست صورت
3-    جوانسازی دست ها
4-    از بین بردن اسکار آکنه، اسکار ناشی از زخم‌های سوختگی، بریدگی و..
5-    رفع خط اخم یا خنده
6-    از بین بردن پف و تیرگی دور چشم
7-    کم کردن استریا و ترک‌های پوستی
8-    افزایش شادابی پوست
9-    درمان زخم‌های دیابتی


روش اجرای PRP
در این روش مقداری از خون فرد گرفته می‌شود که بستگی به محل تزریق و وسعت آن دارد. در دستگاه سانتریفیوژ قرار داده شده و پلاسمای آن جدا می‌شود پلاسمای جدا شده، به محل مورد نظر تزریق می‌شود.
مزایای استفاده از روش PRP
1-    با توجه به اینکه از خون فرد استفاده می‌شود احتمال ایجاد واکنش و حساسیت و عفونت نزدیک به صفر است.
2-    عمق اثر این روش طولانی است. زیرا اصلی ترین روش ریتم و بازسازی که در بدن نیاز داریم را فعال می‌کند.
3-    قابل استفاده در خانم ها و آقایان
4-    در دوره بارداری و شیردهی ایمن است.
5-    در تمام قسمت‌های بدن و همچنین به دفعات مکرر قابل انجام است و محدودیت‌های زمانی و تعدد دفعات ندارد.
6-    یک روش غیرتهاجمی است و نسبت به اثرات عالی آن در مقایسه با سایر روش ها هزنیه و درد کمتری دارد.

موارد منع استفاده از PRP
1-    بیماری‌های پلاکتی
2-    کم خونی شدید
3-    عفونت ها
4-    سرطان ها
5-    بیماری‌های مزمن نشده مثل دیابت درمان نشده یا ایدز
6-    مصرف برخی داروها مثل آسپرین – هپاین – وارفارین
7-    اختلالات انتقادی

نکات و مراقبت‌های بعد از PRP
1-    بهتر است موضع تزریق تا 24 ساعت شسته نشود و هیچگونه ماده شیمیایی به آن زده نشود.
2-    از کرم‌های مرطوب کننده و ضد آفتاب‌های بدون رنگدانه استفاده شود.
3-    در صورتیکه اطراف چشم PRP زده شود. توصیه می‌شود تا چند روز از عینک آفتابی استفاده شود.
4-    در افراد سیگاری توصیه می‌شود، چند روز قبل، تعداد سیگار را کمتر می‌کند و حتی چند روز بعد از پی آر پی سیگار نکشند تا اثرات آن عالی باشد.

مشاور آنلاین جوانسازی پوست و مو

مشاور آنلاین
Close and go back to page

تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سایت الیزه میباشد. طراحی سایت توسط گروه وب هاست

Menu