گوگل مپ الیزه    آف ویژه لیفت صورت ۱۵٪

پیش از مراجعه نوبت تهیه نمایید

 

مزوتراپی

مزوتراپی

Meso به معنای میان و therapy به معنای درمان است. در مزوتراپی برخی مواد مغذنی پوست به طور مثال ویتامین ها و اسیدهای آمینه به لای میانی پوست (مزودرم) تزریق می‌شود.
با افزایش سن، پوست نیز کم کم دچار پیری و کهولت می‌شود که این مسئله باعث بروز چین و چروک، تیرگی، شل شدن پوست می‌شود که این امر غیرقابل اجتناب است. با استفاده از مزوتراپی و تزریق مواد مغذی به داخل پوست می‌توان به عنوان روشی استفاده کرد که جلوی این سیکل معیوب گرفته شود.

در حال حاضر از مزوتراپی برای درمان موارد زیر استفاده می‌شود
1.    رفع تیرگی و لک‌های پوستی
2.    رفع تیرگی ناشی از بارداری (ملاسها)
3.    رفع تیرگی دور چشم
4.    رفع پف دور چشم
5.    لیفتینگ و از بین بردن چروک‌های ریز صورت
6.    درمان چاقی موضعی بدن، صورت (غبغب) و اندام
7.    رفع ریزش مو و تقویت مو
8.    درمان ترک‌های ناشی از چاقی (استریا)
9.    سفت کردن پوست شل


بیشترین تاثیر مزوتراپی روی جوانسازی پوست است. البته در صورتیکه خطوط عمیق روی پوست ایجاد شده باشد، با مزوتراپی از بین نمی‌رود بلکه باید در کنار آن از سایر روش‌های جوانسازی (مثل بوتاکس، تزریق ژل، ...) استفاده کرد در واقع در مزوتراپی فعل و انفعالاتی در پوست ایجاد می‌شود که منجر به ساخت سلولهای جدید می‌شود.
پس از اولین تزریق و مزوتراپی روشن شدن و نرم شدن پوست قابل مشاهده است ولی نتیجه اصلی پس از تزریق حداقل سه جلسه با فواصل دو هفته ای ایجاد می‌شود.
برای رفع غبغب و چاقی‌های موضعی در پوست نیز می‌توان از مزوتراپی استفاده کرد که برای انجام این کار، ماده تزریقی با دوز کمتر و در نقاط خاص و با روش متفاوت تزریق می‌گردد. که برای ایجاد نتیجه حداقل 5-3 جلسه تزریق نیاز است در تیرگی‌های دور چشم که معمولاً ژنتیکی هستند و ناشی از بیماری جسمانی خاص نیستند، نیز می‌توان از مزوتراپی استفاده نمود که جهت تزریق مواد مزوتراپی با دوز کمتر و غلضت کمتر دور چشم تزریق می‌گردد.
برای انجام مزو سر و نتیجه مطلوب دست کم به 5 جلسه درمان نیاز است که معمولاً 3-2 ماه هر 2 هفته و سپس به فاصله دو 3 ماه یکبار انجام می‌شود. تاثیر درمان در افراد مختلف با توجه به میزان ریزش مو و نحوه پاسخ بدن به آن متفاوت می‌باشد ولی معمولاً بعد از چند هفته اول نتایج مثبت حاصل می‌شود.
مزوتراپی چربی (مزولیپولیز)
در مزوتراپی چربی که برای چاقی‌های موضعی در ناحیه شکم، بازوها، باسن و ران ها انجام می‌شود. ترکیبی از داروها به کار می‌رود که طی آن علاوه بر افزایش گردش خون در آن منطقه باعث سوخت و ساز بیشتر و کاهش چربی و رفع آن می‌شود. در واقع در روش مزولیپولیز به جای اینکه چربی ها به روش مکانیکی برداشته شوند، متابولیسم بدن تحریک می‌شود و بدن به طور طبیعی برای از بین بردن چربی شروع به فعالیت می‌کند.

مزایای این روش نسبت به روش‌های جراحی این است که
    هزینه آن کمتر است.
    عوارض جراحی و سایر مشکلات ناشی از آن را ندارد.
    نیاز به مراقبت‌های پس از عمل ندارد.
    نیاز به بستری در بیمارستان ندارد.


روش انجام مزوتراپی به این صورت می‌باشد که پس از بی حسی موضعی یا استفاده از کرم‌های بی حس کننده، تزریق مواد، از محل‌های مورد نظر انجام می‌شود.


مزوتراپی غبغب
 به برجستگی ناحیه چانه که در اثر افزایش چربی ناحیه‌ای و یا در اثر شل شدن پوست و آویزان شدن پوست زیر چانه ایجاد می‌گردد، غبغب گفته می‌شود. عوامل مختلفی از جمله چاقی، افزایش سن، مصرف غذای چرب، ژنتیک در ایجاد غبغب نقش دارد. جهت رفع غبغب روش‌های مختلفی وجود دارد و به نقش‌های مختلفی برای رفع غبغب وجود
1-    دهانتان را تا جاییکهممکن است باز کرده و زبانتان را تا جاییکه امکان دارد، از دهان بیرون بیاورید و تا 15 ثانیه در این حالت بمانید و بعد به حالت شروع برگردید.
2-    صاف بایستید و گردن را هم صاف کنید با بالا کشیدن لب ها به روی دندانهایتان و پایین بردن گوشه‌های لب، تاندون‌های فکتان را سفت کنید. 10 ثانیه نگه دارید و سپس به حالت شروع برگردید.
3-    سر را به سمت عقب بکشید و چانه را به سمت سقف بالا کشید و لب‌هایتان را به حالت بوسه زدن جمع کنید. 10 ثانیه در این حالت بمانید و سپس به حالت شروع برگردید.
4-    با جمع کردن لب ها و هدایت فک به سمت جلو و بازگردندان آن به سمت عقب باعث کشش عضلات می‌شوید.
5-    گردن را یک بار به سمت شانه راست و بار دیگر به سمت شانه چپ و 10 ثانیه نگه دارید.
6-    تمرین دو توپ، یک توپ به قطر 25 سانتی متر را زیر چانه خود قرار دهید و از طریق جاذبه به توپ فشار وارد کنید این حرکت را 25 بار دیگر تکرار کنید.


البته انجام ورزش در پیشگیری از ایجاد غبغب بسیار موثر است ولی جهت رفع آن وقت گیر بوده و به مدت زمان زیادی طول می‌کشد. لذا جهت رفع غبغب روش‌های مختلف جراحی و غیرجراحی ایجاد شده است.
یکی از روش‌های غیرجراحی رفع غبغب انجام مزوتراپی است. بامزوتراپی از طریق داروهای مخصوص، چربی‌های ناخواسته موضعی، تجزیه و شکسته می‌شوند فرآیند تجزیه و شکستن چربی‌های بدن، تحت عنوان لیپولیز چربی ها شناخته می‌شود.
جهت رفع غبغب ماده مزوتراپی وارد لایه میانی پوست (بافت همبند و چربی) می‌شود. تزریق معمولاً بدون درد است. با این حال برخی مراجعین ترجیح می‌دهند از بی حس کنننده موضعی استفاده کنند. برای رفع غبغب معمولاً نیاز به 6-3 جلسه به فاصله هر یک ماه می باشد و نتیجه هر تزریق پس از سه هفته نمایان می‌شود. تا 72 ساعت پس از تزریق نباید از کرم ها و مواد شیمیایی استفاده کرد.

توصیه‌های بعد از مزوتراپی
1-    تا حد امکان پس از مزوتراپی از ورزش موضعی و ماساژ استفاده نمایند.
2-    رژیم حاوی پروتئین را رعایت کند.
3-    در مورد فرد لیپولیز از پوشیدن لباس‌های تنگ در محل تزریق اجتناب کنند، زیرا تجمع دارو و عدم پخش آن باعث دردناک شدن ناحیه تزریق می‌شود.
4-    قبل از مزوتراپی از مصرف محرکها مانند کافئین اجتناب کنید.
5-    حداقل 6 لیوان آب در روز بنوشید.
نکات مراقبتی پس از درمان مزوتراپی
1-    پس از درمان مزوتراپی حدود 48-24 ساعت موضع تحت درمان کمی قرمز و متورم می‌باشد. و بیمار دچار سوزش و خارش خواهد شد.
2-    ماساژ دادن موضع مورد نظر به تسکین درد کمک می‌کند و باعث پخش شدن مواد تزریق شده در این قسمت خواهد شد.
3-    بیمار باید به مدت 48 ساعت از وزرش کردن و انجام فعالیت‌های سنگین خودداری کند. زیرا ورزش کردن باعث می‌شود فرد عرق کند و محلول تزریق شده از طریق منافذ باز پوست خارج شود که این امر باعث کاهش اثرگذاری می‌شود.
4-    بیمار باید حداقل به مدت 8 ساعت پس از درمان با مزوتراپی از دوش گرفتن یا شستن سر خود اجتناب کند و تا 48 پس از درمان از حمام آب داغ استفاده نکند.
5-    در صورت ایجاد کبودی از پماد یا ژل آرنیکا استفاده کند.
6-    باید مقدار کافی آب بنوشد تا بدن او دچار کم آبی نشود.

مشاور آنلاین جوانسازی پوست و مو

مشاور آنلاین
Close and go back to page

تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سایت الیزه میباشد. طراحی سایت توسط گروه وب هاست

Menu